Należy być świadomym tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna partia mięśni, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują też w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy powinien zadbać o to, aby nie były nadmiernie napięte. Trudno też ukryć, iż mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za należyte utrzymanie moczu w pęcherzu a także wybranych narządów w brzusznej jamie.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w należyty sposób staramy się uzyskiwać możliwie najbardziej przyjemne efekty fizjoterapeutyczne, oferować niezwykle potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. Przy tego typu nieprzyjemnościach bardzo ważny jest aspekt związany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Oprócz tego osoby ze wspomnianymi problemami powinny zwrócić szczególną uwagę na konkretne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Można je wykonywać zarówno na leżąco, na stojąco jak i na siedząco. Warto wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy uzyskamy wprawę, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy właściwie w każdej możliwej sytuacji, np. wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia cykliczne zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz