Warto być poinformowanym, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezwykle istotna partia mięśniowa, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te utrzymują także w właściwej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Dlatego też każdy powinien w odpowiedni sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne oraz mocne, ale również nie były zbyt napięte. Trudno także ukryć, iż mięśnie dna miednicy odpowiedzialne są za właściwe utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu i dodatkowo innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kompetentny sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, oferować potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, badanym z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego rodzaju niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić szczególną uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Należy wprowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Gdy dojdziemy do kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, np. wracając do domu autobusem lub też siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia systematyczne wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz