Narodowa drużyna Argentyny triumfuje - fantastyczny mecz finałowy mistrzostw świata w Katarze!

Ze zniecierpliwieniem kibice futbolu oczekiwali finałowego spotkania, które miało odbyć się w niedzielę wieczorem. Z całą pewnością skończone niedawno mistrzostwa świata w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Obserwować mogliśmy mnóstwo spektakularnych obron bramkarzy oraz pasjonujących pojedynków i widowiskowych goli. Możemy nawet powiedzieć, iż piłkarscy sympatycy w Polsce mogli być zadowoleni. Po po trzydziestu sześciu latach polska reprezentacja była w stanie awansować z fazy grupowej na światowych mistrzostwach, co można bez wątpienia nazwać swego rodzaju osiągnięciem. Nie planujemy się jednak skupiać na kłopotach naszej piłki nożnej. Teraz dużo ważniejsze jest to, aby zaprezentować jak fenomenalnym zdarzeniem było spotkanie finałowe mistrzostw, które rozgrywane były w Katarze. Rywalizowały ze sobą: obrońca tytułu mistrzowskiego reprezentacja narodowa Francji oraz narodowa kadra Argentyny.

Niepodważalną postacią reprezentacji narodowej Argentyny jest Lionel Messi, który przez wielu uważany jest za najwybitniejszego zawodnika w dziejach tego sportu. W zespole narodowym Francji za najwybitniejszego uznaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już udowodnił na tych mistrzostwach, że mimo młodego wieku, czeka go nadal bardzo dużo sukcesów. Spotkanie finałowe doskonale rozpoczęło się dla drużyny narodowej Argentyny, która po I połowie prowadziła już 2:0, po golach Messiego a także Angela Di Marii. Jednak trochę zdumiewający był przebieg tego spotkania, ponieważ piłkarze reprezentacji Francji totalnie nie potrafili odnaleźć się na boisku. Dopiero w II części ruszyli do ataku i to przyniosło rezultaty. Dwa gole w ciągu 2 minut zdobył Mbappe, doprowadzając tym sposobem do dodatkowego czasu gry. Podczas dogrywki na prowadzenie kolejny raz wysunęła się drużyna narodowa Argentyny i kiedy zdawało się, iż już jest po meczu, do akcji kolejny raz wszedł Kylian Mbappe. Arbiter zarządził jedenastkę, a zawodnik Francji zmienił go na bramkę. Spotkanie zakończyło się rezultatem trzy do trzech. Na wielbicieli piłkarskich zebranych na trybunach czekały więc rzuty karne. Kadra narodowa Argentyny podczas konkursu karnych okazała się skuteczniejsza. Tym sposobem Leo Messi skompletował wszystkie puchary, jakie miał możliwość wygrać w trakcie zawodniczej kariery. Narodowa reprezentacja Francji zostaje wicemistrzem świata, jednak z Mbappe w swoich szeregach bez najmniejszych wątpliwości za cztery lata znowu rywalizować będzie o wygranie mundialu.