W pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw Reprezentacja narodowa Kataru przegrała z narodowym zespołem Ekwadoru w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata rezultatem 0 do 2!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która ma miejsce co cztery lata. Bez cienia wątpliwości sympatycy futbolu z całej świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjne spotkanie turnieju. Przy okazji mundialu w Katarze, który wystartował w miniony weekend było identycznie. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się niezwykle poprzedzała inauguracyjny pojedynek. Później jednak nadszedł czas futbolu i fani piłkarscy zebrani na trybunach oraz przez telewizyjnymi odbiornikami oczekiwali niezwykłego spektaklu. Już od początku spotkania emocji nie brakowało, gdyż piłkarze narodowego zespołu Ekwadoru naprawdę szybko zdobyli bramkę. Już po 3 minutach do bramki trafił Emmer Valencia i mogło się zdawać, iż kadra Kataru będzie miała niesamowicie trudno w tym spotkaniu. Arbiter tego pojedynku postanowił jednak sprawdzić za pomocą systemu VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w momencie podania napastnik był na spalonym. W tym przypadku organizatorzy mistrzostw świata mieli więc wiele szczęścia.

Reprezentacja narodowa Ekwadoru nie zamierzała zaprzestać atakowania pomimo anulowania pierwszego trafienia. Zawodnicy reprezentacji narodowej Ekwadoru nieustannie mieli pod kontrolą przebieg tego pojedynku, non stop przy tym tworząc groźne sytuacje. Kilka minut później gracz Ekwadoru odnalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem narodowej reprezentacji Kataru i został powalony przez niego. Sędzia główny nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na rzut karny, a golkiperowi dał żółty kartonik. Na bramkę jedenastkę zamienił zawodnik zespołu Ekwadoru Emmer Valencia. Kiepsko względem przeciwników prezentowała się narodowa reprezentacja Kataru. Nie widać było pomysłu na ten pojedynek, a bramkarz zespołu Ekwadoru przez większą część meczu nie miał nic do roboty. Na kwadrans przed końcem I części wpadł drugi gol dla gości, a strzelcem ponownie był Enner Valencia. W trakcie pierwszej części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. Obie drużyny w drugiej części zdecydowanie obniżyły tempo i na boisku działo się niewiele. Pojedynek w ostatecznym rozrachunku zakończył się rezultatem 2 do 0 dla drużyny Ekwadoru, która fantastycznie zaczęła mundial. Z kolei reprezentacja narodowa Kataru jest w tym momencie w ciężkiej sytuacji i może mieć kłopot z zakwalifikowaniem się do pucharowej fazy.

Tagi: Online Sport

Brak komentarzy

Zostaw komentarz